Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskutujte nad tím, co vás zajímá:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

enyp

(enyp, 30. 1. 2011 11:33)

Tak přátele už jsem doma cvičím a cítím se tak dobře vše je ok držím všem palce at vám to všem dopadne dobře prosím tu Paní co jsme si povídali na skype ať mi znovu zavolá omylem jsem jí smazal díky David držím palce nebojte se operace vás vysvobodí od přemýšlení.

Výročí

(Jan (50), 27. 1. 2011 17:49)

Zítra mám dvouleté výročí operace u pánů lékařů Betky, Zvěřiny a Chovance v Motole - viz zkušenosti pacientů. Kdo prodělá operaci schwannomu, musí chodit na roční kontroly, a (nejen tím) vlastně natrvalo se mu mění život. Já jsem před operací k doktorům - vyjma zubaře - nechodil skoro vůbec. Taky od té doby občas otvírám tyto stránky, pročítám zdejší diskusi a myslím na ty, koho operace teprve čeká. Nyní s odstupem musím říct, že mi tato nemoc přinesla i klady: např. větší odstup od všedních starostí, taky si víc vážím obyčejných věcí a dobrých vztahů s lidmi. Ještě jednou díky za práci lékařů a sestřiček, kteří se o pacienty starají přívětivě jako tomu bylo v mém případě.

Re: Výročí

(Markéta, 27. 1. 2011 23:06)

Ani nevíte, jak s vámi souhlasím. Za ty kontroly jsem moc ráda, člověk má alespoň jistotu. Doufám, že moje MR v březnu bude OK. Také jsem před touto diagnózou nevěděla, co je to doktor (snad kromě očního). Jak Vám tato diagnoza vstoupí do života, všechno se otočí a pak se musíte přizpůsobit. Také mě to občas nutí nahlížet na tyto stránky a pročítat, držet pěsti těm, co jsou na počátku cesty. A klady, o kterých píšete? Opět souhlas, člověk rozhodně tolik neřeší prkotiny, které mu dřív připadaly strašně důležité. Nevím, čím to je, ale není dne, abych si na trio a ostatní personál z Motola nevzpomněla. I když bych to už někdy ráda hodila za hlavu :-) samozřejmě v dobrém. Teď hlavně sleduji diskuzi na téma BAHA a přemýšlím, jestli i pro mě by to mělo smysl a jakse popř. k tomu všemu dostat. Moc děkuji za tyto stránky.

Otázka na pana doktora

(MUDr. Lucie Jurečková, 26. 1. 2011 20:25)

Pane doktore,
Prosím o radu. Otec má po zákroku gamanožem pro neurinom v září 2010.Má pocity nejistoty při chůzi, závratě,občas horizontální nystagmus při čtení.Jaký máte názor na léčbu nootropikem - Oicamid. Děkuji s pozdravem Jurečková L.

Re: Otázka na pana doktora

(Martin, 26. 1. 2011 21:18)

Dobry den, proti nootropikum vcetne Oicamidu nelze nic namitnout (tedy pokud neni nejaka obecna kontraindikace jejich podani v jeho konkretnim pripade). Obtize, ktere udavate jsou po lecbe gamanozem vcelku caste. Ackoliv mu do hlavy nevidim a je vyvoj zavisly na typu vestibularni poruchy pred lecbou, velikosti nadoru, jeho umisteni atd. lze predpokladat ze jde o nasledek ozareni, kdy po cca. 6 mesicich pocina otok tumoru. Samozrejme muze jit tez o zhorseni rezidualni funkce rovnovazneho nervu a ustroji na strane nadoru. Mame vcelku dobre zkusenosti s pulsni terapii kortikoidem a dalsimi leky. Ale tu nelze bez blizsiho vysetreni bezpecne indikovat.

Na rozdil od operace, kdy dochazi po odstraneni nadoru a preruseni rovnovazneho nervu pri spravne rehabilitaci k relativne rychle kompenzaci takovychto obtizi, ma casto vestibularni porucha a obtize po LGN fluktuujici raz. Je treba k ni pristupovat trochu jinak.

Pokud mate zajem, muzete me kontaktovat ve FNM. Ackoliv zde rad komukoliv odpovim ci poradim, verim ze toto je a ma zustat diskuzni forum (ne poradna ani reklamani plocha.-)

Re: Re: Otázka na pana doktora

(Panu doktoru Martinovi, 27. 1. 2011 17:31)

Pane doktore.
Děkujeme za Vaši radu. Vyzkoušíme nootropika a když bude pozitivní efekt,tak se přihlásíme do diskuze. Zvláště cenná je pro mého otce informace o kolísání intenzity obtíží po léčbě LGN. Zdravíme Vás z Brna.

zkouška BAHy

(Sylva, 26. 1. 2011 21:14)

Přátelé,slíbila jsem,že napíšu,až budu po vyšetření na foniatrii.Takže:byl mi provedeno audio,a pak mi pan doktor nasadil bahu,připevněnou na gumu kolem hlavy.Znovu následovalo audio a pan doktor seřizoval nastavení.BAHu jsem dostala na týden domů,mám ji nosit aspoň dvě hodiny denně,hlavně v hlučnějších prostředích,jako je nákupní centrum,škola,fakulta,abych zjistila,je-li pro mě přínosem.No a za týden se domluvíme,co dál.Déle jak dvě hodiny to stejně nejde,panč to tlačí a je to akorát u jizvy.Což samozřejmě by nebylo,kdyby byla už na šroubu a ne přitlačená gumou k hlavě.Ale jinak to nejde.Tak napíšu zase za ten týden,abych poreferovala,co třeba prostorový sluch a tak....

Re: zkouška BAHy

(Martin, 26. 1. 2011 21:20)

Skvela zprava, tak at Vam to pekne funguje.. Tesim(e) se na info!

Re: zkouška BAHy

(Jakub, 26. 1. 2011 22:58)

To zní moc dobře :) Díky Martinovi si jdu za týden BAHU taky vyzkoušet :)) Audiogram ten přínos potvrdil a pana doktora Černého se mi dokonce podařilo taky pobavit svými neslyšícími příhodami. Už se nemůžu dočkat, až to všude otestuji :)

enyp

(enyp, 24. 1. 2011 19:24)

Tak jsem dnes mohl na vzduch ale začalo mě hučet v hlavě hrozny hukot doufám že to přejde je to hruza a to jsem slyšel dobře.

enyp

(enyp, 23. 1. 2011 21:11)

Lucie neboj zvadneš to je to jen pro tebe okamžik ani nebudeš věřit že to už máš zasebou já jsem teď ten člověk co je rad že přežil a to už pařím u PC jen se mi hrozně mota hlava a slyším hukot v uší pískaní a když někdo mluví tak se to stupňuje snad se to ustali mám ochrnutou půlku obličeje ale to se prý správy těším se až mě vyvedou na vzduch rodina díky Bohu a doktorům vše se zda byt na dobré cestě.

Nový příspěvek v menu "Zkušenosti pacientů"

(Jakub, 18. 1. 2011 20:10)

Chtěl bych všechny upozornit na nový příspěvek od Michala Vašíčka na těchto stránkách v Menu - "Zkušenosti pacientů"
a zároveň mu tak velmi poděkovat k přispění obsahu těchto stránek

Pokud máte zájem se stejně jako pan Michal podílet na zvyšování informační hodnoty těchto stránek a pomoci druhým, uvítám veškeré vaše příspěvky na adrese, která je ve spodní části stránek :-)

Re: Nový příspěvek v menu "Zkušenosti pacientů"

(Jakubovi, 18. 1. 2011 20:35)

I já bych mohla napsat svou zkušenost,neboť mé příznaky byly jiné a i pooperační probuzení

Ivetě

(Markéta, 12. 1. 2011 22:12)

Víte, mě se moc nelíbí, takový ten přístup, kdy se vše "hodí na pacienta" a řekne se mu: rozhodněte se vy sama. Myslím, že kvelitní lékař by měl být schopen co nejlépe Vám poradit (zda operovat nebo ne, a pokud operovat, tak jakým způsobem. Osobně mám názor takový, že je lepší operace klasická (už např. z důvodu případných pozdějších komplikací). Já před 3 lety také takto dostala na výběr od jednoho lékaře ve Voj. nemocnici, pak jsem šla jinam a nakonec jsem byla moc ráda, že v Motole prof. Zvěřina po mém zhlédnutí rozhodl pro klasickou operaci. Opět musím dodat: zlaté ručičky motolského týmu. Zároveň myslím, že čím dříve půjdete na operaci, tím lépe. Veřte, že mladé tělo se ze všeho dostává podstatně rychlejí - mně bylo při operaci 27 let a divila jsem se, jak rychle jsem se dostala zpět do kondice. Postižení lícního nervu nemusí být vždy. Já ho mám úplně v pořádku a to měl neurinom 31mm.Držte se, dá se to zvládnout.

Re: Ivetě

(Sylva, 13. 1. 2011 22:14)

Souhlaím,měla jsem nádor o malinko větší a věk o deset let starší a dík motolskému týmu jsem ani ne po třech měsících nastoupila do práce. A to učím malé cvrčky,takže hluk,stres a zvládám to celkem dobře.Byla bych nastoupila už po měsíci a půl,ale po operaci se mi objevilo cosi na těle,já myslela,že snad nějaká alergie,ale po propuštění z ORL mě bohužel zaháčkovali z kožního,takže jsem si poležela zase chvilku tam.Dnes už si říkám,kašlu na sluch-hlavně že žiju a hýbám obličejem.A jestli ještě do toho vyjde i ten implantát-co víc si přát?
Ráda bych ještě zmínila pojem lékařská etika.Myslím,že by měly být lékařské pracoviště s určitým zaměřením a v tom se zdokonalovat.A pakliže přijdu třeba do Ostravy,aby lékař řekl:podívejte se,na to jsou machři tam a tam,my se spíše specializujeme na jinou problematiku.Když budu vařit svíčkovou každý den,budu v ní za chvíli machr.Když ji uvařím dvakrát za rok,bude to jiná-možná se mi zrovna povede,možná ne....Nevím,to je můj názor,jen stále přemýšlím,zda-li nás ti naši doktoři v Motole neopustí.Mají moji podporu,protože nejsou dostatečně finančně ohodnoceni a za tu jejich dřinu a každodenní nasazení si to prostě zaslouží.

Sylvě

(Markéta, 15. 1. 2011 11:15)

Jejda, takže taky jedna učitelka, jˇá učím taky malé cvrčky - do 11 let. Taky jsem měla obavy, jak to budu po operaci ve škole zvládat, ale šlo to dobře. Jen ten tinnitus mi tam zpočátku v tom hlučném prostředí nedělal dobře. A tak někdy je to lepší a jindy nic moc. Teď jsem už 5 měsíců doma se svým vlastním malým cvrčkem, jsem docela zaměstnaná, že mi ani nepřijde, že na ucho neslyším a tinnitus často ani nevnímám. Sylvo, a to byste se nebála chodit doškoly s implántátkem? Dnešní děti jsou tak všímavý a někdy bohužel i dost "zlý". Já vím, že ve škole by mi implantátek dost pomohl, ale říkám si zas, co tyděti na to. Souhlas s tím, co píšete.

Re: Sylvě

(Sylva, 18. 1. 2011 8:27)

Vůbec ne,já jsem zastánce éry tradičních škol a zaplaťbůh mám velkou podporu rodičů.Oni vědí,že jejich děti miluju,že mám ráda svoji práci,a že vše,co dělám,má nějaký důvod.Proto mám i podporu teď ze strany rodičů i dětí.Ony to vědí a nečiní jim to problémy,protože znají i mou mladší dceru od začátku,ví,že má sluchátka a berou to jako něco normálního.A tak já já možná budu mít nějaké to sluchátko,které mi bude pomáhat je lépe slyšet a rozumět jim.Jsem v práci 2 týdny a taky už vím,co je ten tinitus:-)).Je to z toho hluku.A taky mi jakoby tiká v uchu.A do toho dálkově studuju,je to maso!Ale musím říci,že na to,co se ve školách v současné době děje,mám suprovou třídu.Jedu metodou cukr a bič.Ale byla jsem pochválena jazykovkou u nás v Ústí,protože mi tam odešel ve třetí třídě chlapeček,jak dobře byl nastartovaný.A to je pro mě motivace a satisfakce jako blázen.Ale dost kantořiny.Teď už se těším na příští týden k panu doktorovi Černému,co se dovím.Chodím k němu s dcerou už asi deset let a je to skvělý odborník a výborný člověk.Představte si lékaře v Motole,tak taková klasa ve foniatrii to je.

enyp

(enyp, 5. 1. 2011 22:19)

Je vůbec nějaká naděje když slyšíte dobře pro záchranu sluchu vždyť to prý vyrůstá s obalu ne s nervu a když slyšíte dobře tak sluchový nerv není poškozený tak já nevím.

Re: enyp

(Markéta, 12. 1. 2011 22:04)

Já měla před operací na tu nádorovou stranu sluch 100% (až se všichni tenkrát divili) a tinnitus žádný. Nádor byl 31mm. I přesto, že jsem měla vynikající sluch, mi sluch nebyl po operaci zachován a ten odporný tinnitus se objevil týden po operaci. Takže myslím, že na zachování sluchu je šance hodně malá a snad jen u velmi malých nádorů. I když mi tenkrát říkali, že záleží na tom, jak kvalitní je sluch před operací, jak vidíte, stejně to u mě nhrálo roli.

enyp

(enyp , 12. 1. 2011 0:17)

Děkují nemůžu usnout ale určíte to bude dobry.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33

následující » 

 

 
Valid CSS!