Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskutujte nad tím, co vás zajímá:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Prosím o radu

(klára, 22. 6. 2017 19:46)

co jsem si zjistovala ja tak gama nuž je velice uspesny.a ozareni je naprosto bezbolestne a bez vedlejsich ucinku.ja jsem spokojena :-)a kdyby nahodou doslo k rustu tak na operaci muzu vzdy i kdyz doufam ze k tomu nikdy nedojde.hlavne den po ozareni jsem sla do prace a fungovala uplne normalne coz po operaci neni mozne :-)

Re: Re: Re: Re: Prosím o radu

(Martin, 25. 6. 2017 21:56)

Vážená Maťo,

pokud dobře vnímám Váš případ, jste jasnou kandidátkou k pouhé observaci - hlídání. Takto malý nádorek bez zásadních obtíží nevyžaduje ani operaci ani ozáření. Pokud by rostl nebo činil obtíže pak volíme mezi operací nebo ozářením především dl šancí na zachování sluchu a rizik obtíž s rovnováhou, též s přihlédnutím k věku v neposlední řadě k Vašim očekáváním a přáním.
Sám bych doporučil kontrolní MRI za 6 měsíců.

Pokud zalistujete nějaké stránky zpět najde vysvětlení všech možností léčby, jejich výhod, nevýhod a rizik.

Pokud máte zájem o osobní konzultaci, rád Vám budu k dispozici (chovanec.orl@gmail.com)

Mnoho štěstí!

Re: Prosím o radu

(klára, 21. 6. 2017 21:28)

zapoměla jsem připsat že mám nádor 8mm,10mm také na pravé straně rok po ozáření gama nožem.

Děkuji pane doktore ...

(Zuzka, 31. 5. 2016 15:51)

Dobrý den, pane doktore,
děkuji Vám moc za Vaše vysvětlení. Nevím, jaký způsob operatéři zvolí, samozřejmě bych si přála pro maminku ten šetrnější ("přes ucho"). Možná, že jí to pan profesor Zvěřina říkal, ale ona byla a stále je z té diagnózy v takovém psychickém "šoku", že si toho moc nepamatuje. Jisté je, že za týden jede na aplikaci Gentamycinu do ucha, ale z toho asi nelze operační přístup vyvodit.
Ještě jednou moc děkuji.
Škoda, že už nejste v Motole, četla jsem tu Vás jen a jen samou chválu :-).
Hezký den.
Zuzka

P.S. Děkuji za všechny, kterým tady ochotně odpovídáte.

Re: Děkuji pane doktore ...

(Martin, 5. 6. 2016 23:27)

Dobrý den,
děkuji za Vaše slova.. To se často stává, že při seznámení s nálezem a návrhem složité operace, člověk často ledacos zapomene. Nicméně předpokládám, že půjde o postup za uchem. Prof. Zvěřina je na tento postup expert a má s ním nejlepší zkušenosti, proto jej preferuje. Mamince držím palce ať vše dopadne na výbornou!

Re: Děkuji pane doktore ...

(liběna, 9. 6. 2017 0:27)

Dobrý večer! Za týden mne čeká aplikace Gentamycinu do ucha a vubec nevim, co mam vlastně očekávat a tak mne trochu obchází strach. Rada bych šla na zákrok trošku méně vyděšená :-) Potěší mme někdo? Děkuji

Re: Děkuji pane doktore ...

(liběna, 9. 6. 2017 0:28)

Dobrý večer! Za týden mne čeká aplikace Gentamycinu do ucha a vubec nevim, co mam vlastně očekávat a tak mne trochu obchází strach. Rada bych šla na zákrok trošku méně vyděšená :-) Potěší mme někdo? Děkuji

Re: Re: Děkuji pane doktore ...

(Martin, 11. 6. 2017 21:02)

Nebojte, nejde o velmi náročný zákrok. Lze ho provádět ambulantně nebo s jednodenní hospitalizací. Lékař vám znecitliví bubínek přiložením vatičky s anestetikemna dobu cca. 2-5 minut. Po znecitlivění se vpíchne tenkou jehlou cca. 1-2 ml léku (gentamicinu) do prostoru za bubínkem t.j. do středního ucha. A s takto aplikovaným lékem musíte (bez polykání a mluevní) cca. 30 minut ležet. Tak může přestoupit v malém množství z ucha středního do ucha vnitřního. Tanto postup se opakuje 3x. Nečekejte žádnou zásadní betzprostřední změnu. Vpíchnutí je nepříjemné a stejně tak tlak v uchu v době aplikace léku do středouší. Vzácně lék ve středouší dráždí sliznici, což se projeví pálením v uchu. Vzácně si lidé po aplikaci berou léky na bolest, ale ty nejběžnější jako je Paralen. Středouší je po aplikacích léku zvlhlé, je maličká dírka v bubínku - proto přechodně hůře slyší. Zhoršení sluchu po aplikacích je výjimkou (v cca. 7%). Raritně se může dostavit v řádech dnů rotační závrať. Naopak většina pacientů udává v řádech 3-4 dnů zhoršení stability - více plavou v prostoru. Jde vlastně o chtěný stav. V naprosté většině případů se tento stav v řádech dnů až cca. 2 týdnů upraví. Obdobně raritní je zhoršení šelestu v uchu.

Re: Re: Re: Děkuji pane doktore ...

(Liběna, 13. 6. 2017 23:02)

Pane doktore,velice Vám děkuji za vysvětlení.

nárok na lázenskou pěči?

(Ladislav, 6. 10. 2012 10:13)

dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je nárok po operaci schwanomu nárok na hrazenou lázenskou péči tzv na křížek. děkuji

Re: nárok na lázenskou pěči?

(Eva, 6. 10. 2012 12:58)

Myslím, že nárok není. Na internetu se určitě dá najít, při jakých nemocech je možno získat hrazené lázně. Kdysi jsem to našla, ale už si samozřejmě nepamatuji jak.

Re: nárok na lázenskou pěči?

(Eva, 29. 10. 2012 14:48)

Zdravím, nárok na lázně hrazené pojišťovnou po operaci schwanomu, pokud je následkem paréza lícního nervu, je. Právě píši z lázní , kde se pokouším přispět k vyléčení z této diagnózy.

Re: nárok na lázenskou pěči?

(Martin, 30. 10. 2012 20:45)

Narok na lazenskou peci mate. Dle soucasne legislativy jsou lazne na doporuceni praktickeho lekare. Ten zpravidla vyzaduje vyjadreni, na ktereme je podepsan jak ORL tak neurochirurg. Lazne se pisi na ruzne diagnozy, ke ketrym lze onemocneni vestibularnim schwannomem a pooperacni rehabilitaci vztahnout. Osobne vnimam, ze rehabilitacni pobyt pro nemocne po operaci schwannomu ma byt zamereny na pohybovy aparat resp. rovnovahu. Tak aby vam vsem operovanym mohl dale zlepsit vyhled na kvalitni zivot. Bohuzel nevim, ze by se nekde problematice rovnovahy venovali. Vetsinou jsou kolegove fyzioterapeuti zaskoceni, co po nich vlastne chci. Jsou zvykli predevsim na pacienty po operacich patere, ortopedickych zakrocich, operacich srdce atd. a zde je veden rehabilitacni program uplne jinak. Je to skoda, protoze cilem lazensko-rehabilitacniho programu nemaji byt bublinky ve vane, ale neco co vas vrati na pevne nohy. Pokud jste na najake lazenske-rehabilitacni pracoviste, kde maji zkusenosti s rehabilitaci rovnovahy narazili, dejte mi prosim vedet. Rad se spojim s tamnim tymem a dohodnu pro vas vice. Nejinak je tomu v problematice licniho nervu.

Re: Lázně

(Ladislav, 20. 10. 2016 9:45)

Dobrý den, jsem rok po operaci NA, intenzivně rehabilituji doma a ambulantně(lícní nerv, jemná motorika, rovnováha - elektrostimulace, cvičení, masáže), vše se zvolna zlepšuje. Nyní jsem dostal doporučení do lázní, a tak hledám vhodné. Před čtyřmi lety se zde vedla debata na toto téma. Máte někdo zkušenost (ať už dobrou, nebo špatnou)? Děkuji.

Re: Re: Lázně

(Ladislav, 7. 3. 2017 18:46)

Takže (si) odpovím sám. Byl jsem ve Velkých Losinách. Lázně to jsou velmi dobré, ale musím říci, že v rehabilitační nemocnici v Berouně byla rehabilitace intenzivnější a přímočařejší.

Re: Re: Re: Lázně

(Svaťa, 6. 4. 2017 12:42)

Pojedu do Luhačovi, tak uvidíme .

Re: Re: Re: Re: Lázně

(Svaťa, 27. 5. 2017 8:13)

Tak jsem doma z lázní, stav je v lepším případě stejný, spíše se to horší.
Po 1/2 roce od operace minimální hybnost postižené strany obličeje, obočí se viditelně pohybuje spolu s lícem.
Dolní koutek se v klidu vytahuje vzhůru. Vytváří se tímpádem na kraji líce stále se prohlubující rýha, celé to pravděpodobně povede k trvalému znetvoření....
Je to deprimující vyhlídka, žiju, ale jak..... :(
Už nevěřím, že se ten lícní nerv a s ním spojené funkce lícních svalů někdy vrátí do normálního před operačního stavu.
Pískání v uchu už je silné, vratká chůze přetrvává, oko nic moc ikdyž už do něj nedávám dennodenně masti či kapky.

Re: Re: Re: Re: Re: Lázně

(Svaťa, 31. 5. 2017 18:08)

Dnes poprvé na kole, šlo to.

prof. Zvěřina

(malakamca, 31. 3. 2017 8:59)

Ahojte, koho prosím operoval pan prof. Zvěřina napište mi na malakamca@centrum.cz Děkuji Kamila

Re: prof. Zvěřina

(Svaťa, 6. 4. 2017 11:40)

Také jsem jedním z mnoha operovaných .
Je to už pár měsíců, oko neslzí, ústní koutek nefunkční, celková hybnost postižené tváře je nízká , tinitus přetrvává , trvalá ztráta sluchu.
Navíc se při chůzi jakoby motám - opilecká chůze. Jestli se to někdy napraví nevím, dost o tom pochybuji.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33

následující » 

 

 
Valid CSS!