Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud trpíte závratěmi či problémy s rovnováhou vestibulárního charakteru, jistě vás potěší  tato příručka , ve které naleznete přehledný soubor cvičení, jenž vám pomůže při napravování tohoto problému. Soubor je ve formátu .pdf a lze jednoduše vytisknout.  Každý zvolený cvik provádějte postupně několikrát za sebou a potom udělejte přestávku do vymizení nepříjemných pocitů. Celý soubor cvičení opakujte třikrát až pětkrát denně, vždy alespoň 10 minut.

V případě vestibulární závrati je mozek schopen přizpůsobit se na novou situaci a za několik měsíců závrať obvykle zcela vymizí.

K tomu aby došlo, měl by být mozek systematicky vystavován chybným signálům z vnitřního ucha. Jestliže k tomu nedochází, nemůže se adaptovat, a tím pádem k vyléčení nedojde. Protože Vaše závrať vzniká pouze při určitých pohybech a protože jsou tyto příznaky nepříjemné, máte nepřekonatelnou snahu se takovým pohybům vyhýbat a tím těmto příznakům předcházet. Jenomže tím ztrácíte možnost uzdravit se. Důležité je však při každém cvičení dbát na to, aby nedošlo k pádu a možnému poranění. Proto je vhodné některé cvičení dělat z počátku s oporou nebo v přítomosti blízké osoby.

Adresa pro stažení příručky:
http://neurinom.estranky.cz/file/2/betaserc_rehab_prirucka_iii.q.2007.pdf

 
 

 

 
Valid CSS!