Jdi na obsah Jdi na menu
 


V České republice mají s operací vestibulárního schwanomu (neurinomu akustiku) největší zkušenosti na ORL klinice 1.LF UK FN Motol. Prvním kdo v ČR v roce 1980 zavedl mikrochirurgii vestibulárního schwannomu byl pan Prof. MUDr. Eduard Zvěřina, DrSc, FCMA který od té doby operoval přes 1000 pacientů s touto diagnózou, z toho od roku 1997 asi 600 na ORL klinice pana prof. Jana Betky, DrSc.. Oba operatéři se na všech operacích stále podílí. Do programu chirurgie vestibulárních schwannomů jsou dále zapojeni as.MUDr. Zdeněk Čada, Ph.D. a as.MUDr. Zdeněk Fík, Ph.D. 

Mezi další nejvýznamnější hvězdy operací VS patří pan Doc. MUDr Martin Chovanec, Ph.D., který se dlouhá léta podílel nejen na výborných výsledcích ORL kliniky Motol, ale dnes už jeho bohatých zkušeností mohou využívat také pacienti ORL kliniky FNKV, kde působí jako přednosta. Na veškerých operacích a léčbě se však podílí celá řada dalších odborníků, na kterých výsledky léčby neméně významně závisí.

 FN Motol (Modrá budova, uzel E, 1. patro)

ORL Ambulance (speciálně VS): pátek 9-12 hod.

Prof. MUDr. Eduard Zvěřina, DrSc. - 603 456 356,

Prof. MUDr. Jan Betka, DrSc., FCMA – emeritní přednosta kliniky ORL

as. MUDr. Zdeněk Fík, Ph.D. – 727 971 895 - koordinátor programu baze lební

doc. MUDr. Jan Bouček, PhD. - implantace BAHA

Telefonický kontakt (kancelář ORL):  +420 224 434 326

 

FN Královské Vinohrady

Doc. MUDr. Martin Chovanec, PhD. - 604 587 275, přednosta  ORL kliniky

Telefonický kontakt (kancelář ORL): +420 267 16 3171

Mapa


Ke stanovení operačního postupu je vždy nezbytná návštěva pacienta s MRI (magnetickou rezonancí), audio , neurologickým vyšetřením, vyšetřením očního pozadí a  předoperačním vyšetřením od vašeho praktického lékaře.

 
 

 

 
Valid CSS!