Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskutujte nad tím, co vás zajímá:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Čeká mne Leksellův gama nůž-zjištěný Schwannom.

(Helena, 7. 10. 2012 18:15)

Nebojím se.Jen bych ráda věděla,za jakou dobu budu tzv.fit,když vše půjde tak,jak má být.Jaký je postup příprav?Můžete mi někdo napsat,kdo podstoupil tento zákrok? Moc děkuji!H.

Re: Čeká mne Leksellův gama nůž-zjištěný Schwannom.

(Květa, 8. 10. 2012 21:05)

Dobrý večer Heleno,
byla jsem na gama noži v roce 2008 a můžu Vás uklidnit, že pokud netrpíte velkou klaustrofóbií, přečkáte tento zákrok určitě bez problémů. Přijali mě jeden den v poledne, večer jsem dostala nějaké prášky, ráno si umyjete vlasy ve specielním šamponu, dostanete prášek na zklidnění (funguje líp než pár panáků), takže moc necítíte připnutí helmy na hlavu a pak už jen magnetická rezonance a gama nůž, což je pocitově skoro totéž. Nic nebolí a za dvě hodiny jsem šla bez problémů domů. Po třech letech mag. rezonance ukázala, že neurinom se zmenšil a na další kontrolu jdu až za pět let. Věřím, že u Vás to proběhne podobně a přeji Vám brzké uzdravení. Není třeba se bát, na Homolce je příjemné prostředí, sestry i lékaři.Mějte se hezky, vydržte, brzy bude líp.

Re: Re: Čeká mne Leksellův gama nůž-zjištěný Schwannom.

(Helena, 10. 10. 2012 11:51)

Dobrý den,milá Květo,ani nevíte,jak na mne pozitivně zapůsobila vaše písmenka!Já půjdu do Motola,můj lékař s nimi má také velmi dobré zkušenosti a tak proto.Myslím,že na obou pracovištích jsou úžasní a já jim 100% věřím.Moc jsem Vám vděčná!Ráda bych se Vás ještě na něco zeptala,prosím,jestli budete mít čas a také chuť se se mnou spojit,/velmi prosím!/,napište mi na mail:heliczavináčvolny.cz.Moc a moc Vám děkuji i za povzbuzení,které mi pomohlo!!!Helena.

žádost o radu

(Ladislav, 26. 8. 2012 22:30)

Zdravím,
manželka podstoupila operaci schwanomu ve FN Ostrava pod vedením MUDr. Hrbáče a jeho kolektivu. Chtěl bych tímto všem, ale opravdu všem a to jak operačnímu týmu, tak sestřičkám a lékařům na oddělení A , sestrám na JIP A, du poděkovat za skvělý, lidský a profesionální přístup, který věnují mé manželce.Operace trvala přes 8 hodin, ale dopadla výborně. Nádor zcela odstraněn, což bylo druhého dne potvrzeno MRI .Mám však dotaz a žádost o radu. Manželka má po operaci ochrnutý lícní nerv. Můžete někdo doporučit jak provádět rehabilitaci, jaké jsou výsledky a pod. Byli jsme ujištěni, že se hybnost lícního nervu častečně obnoví, ale jaké jsou vaše zkušenosti? děkuji

Re: žádost o radu

(Bohdana, 28. 8. 2012 10:19)

Dobrý den, přesně jako Vaše manželka i já jsem byla v červenci operována v Ostravě. Průběh operace jsem už níže popsala. Stějně tak mi zůstala obrna lícního nervu, pokračovala jsem sama v rehabilitaci balónky a s cviky, tak jako to začali se mnou rehabilitační sestry v nemocnici. Chodím i na rehabilitace, kde taky pokračují v cvičení balónky,cviky a masírováním tváří. Můžu říct, že se vše opravdu vrací k normálu, ikdyž krok po krůčku,chce to jen trpělivost. Držím palce, ať jde vše k lepšímu i u Vás!

žádost o konzultaci

(Petr, 27. 8. 2012 14:55)

Dobrý den všem,
jsem po operaci VS a následném napojení lícního nervu, které bylo částečně úspěšné. Ale stále se mi nedovírá víčko a nyní uvažujeme společně s Lékaři o všití závažíčka do víčka, kvůli ochraně oka. Rád bych se zeptal, jestli tu je někdo po takovéto operaci a jaký je účinek a jeho pocity. Vím, že je to již maličkost po tom, čím jsme si tu prošli. Ale každá zkušenost dobrá. Děkuji za reakce. Petr

Dotaz pro uživatele BAHA sluchadla

(Eva, 18. 6. 2012 14:37)

Jak vám na BAHU působí vítr? Já slyším takový hluk, že to ve větru (i poměrně slabém) nemohu používat.Jednak je ten hluk nepříjemný, jednak přes něj stejně nic jiného neslyším. Těším se na odpovědi a zdravím, Eva

Re: Dotaz pro uživatele BAHA sluchadla

(Jakub, 5. 7. 2012 1:01)

Ahoj Evo, možná, že to máš nastavené moc nahlas.. Mně to většinou sluch nerve, ale pokud mi to začne vadit, tak přepnu buď na třetí mód anebo ho do chvíle, kdy jsem nekdě mezi lidmi, na chvíli vypnu :)

Re: Re: Dotaz pro uživatele BAHA sluchadla

(Eva, 14. 7. 2012 16:39)

Díky za odpověď. Já si to při větru taky vypínám. Možná je to tak normální, ale pořád mám pocit, že jsem někde četla, že by to na vítr reagovat nemělo. Až budu mít někdy čas zkusím tu informaci najít.

Po operaci

(Anita, 14. 6. 2012 17:56)

Moc Vás všechny zdravím, využívám chvíle kdy mi je dobře a můžu psát, aniž se mi motala hlava. 30.5. mě operovali v Motole pan doktor Chovanec a profesor Zvěřina. Operace trvala 10 hod, nádorek byl asi 2,5 x 2,5 velký a ještě cystoidní, pěkně se mi uhnízdil na trojklanném nervu, který měl po operaci tvar placičky jak ho tam ten nádorek utlačil. Po operaci jsem se probudila na ARU, kde jsem strávila 2 dny a další 3dny na JIP. Po operaci jsem bojovala s otoky a bolestmi hlavy, závrátě a zvracení též nepříjemná záležitost a nakonec jako bonus s mojí zablokovanou krční pateří po operaci, se skolizou a lordosou páteře se léčím skoro 20 let. Je to všechno těžké, ale vydržet se do dá, den o dne se vše zlepšuje a stabiluzuje. A teď to nejdůležitěší před operací jsem výborně slyšela, psychicky jsem byla připravena, že na operované ucho již neuslyším. Takto to, ale nedopadlo, já slyšííííííííííím a dokonce výborně. Velké poděkování panu profesorovi Zvěřinovi a Chovancovi, povedlo se jim to a já jsem šťastná, že budu moci žít plnohodnotný život.Nyní si užívám domova své rodiny a ve svém životě jsem zase o krok dále, nejen protože jsem to fyzicky zvládla ale proto, že vidím život zase jinak,vážím si všeho i těch nejmenších radostí a drobností.... Všem koho operace čeká posílám štěstíčko a správnou volbu lékařů-operatérů, kteří mají zkušenosti s tímto typem nádoru. Anita

Re: Po operaci

(Jakub, 5. 7. 2012 1:05)

To je skvělé Anito!

bolesti??

(šárka, 5. 6. 2012 16:39)

Měl nekdo z těch co si tímto prošli jako hlavní příznak bolesti v oblasti líce,ucha a spánk. kosti???Závratě mám jen malé,šumění v uších téměř ne,ale neuralgie na pr. straně obličeje příšerné.

Re: bolesti??

(Jakub, 7. 6. 2012 12:35)

Příznaky mohou být u každého pacienta trochu odlišné. Osobně bych doporučil návštěvu lékaře, nejlépe specializovaného oddělení jako je ORL v Motole, kde by Vám mohli odborně pomoci. Na tomto fóru se i přes návštěvy některých lékařů, zdržují spíše laici a v případě tak vážného podezření bych se určitě obracel na skutečné odoborníky. Příznaky, které popisujete by mohly souviset s postižením lícního nervu, který s problematikou VS souvisí. Konktakty na odborníky nebo pracoviště, kde by Vám mohli pomoci, najdete v kontaktech v menu na levé stránce obrazovky :)

Re: Re: bolesti??

(Martin, 7. 6. 2012 22:20)

Vážená Šárko,
jsou různé důvody k bolestem hlavy a obličeje ve vztahu ke schwannomu. Z Vašeho dotazu není jasné, zda Vám byl schwannom diagnostikován a máte tyto obtíže, nebo zda se pro své obtíže schwannomu obáváte. Obecně lze říci, že velké schwannomy nad cca. 2.5-3 cm, mohou trojklaný nerv utlačovat a neuralgii vyvolávat.

Re: Re: Re: bolesti??

(šárka, 8. 6. 2012 16:50)

pro Marina-schwannom mi byl diagnostikován NMR 1x1,5 cm,na EP poškozen sluch nerv .- zatím bez poruch sluchu /dle audio/.Týden před rezonancí začala tvář bolet,bolesti a škubání až v uchu a ve spánk. kosti,bolest šla až před přední zuby v dolní čelisti. dle MR nádor v kontaktu i s lísním nervem ,nicméně paréza nebyla.
Nevíám můžu vydržet čekat na termín 2-3 měsíce -bez analgetik nemůžu vůbec fungovat/Novalgin po 6 hodinách/

Re: Re: Re: Re: bolesti??

(Martin, 10. 6. 2012 22:09)

Vážená Šárko, děkuji za doplňující informace. Pokud jsou všechny údaje - především popis provedené MRI - správné, je relativně méně pravděpodobné, že obtíže by pocházeli právě od vestibulárního schwannomu. Nádor velikosti 1x1.5cm by logicky neměl být vůbec v kontaktu s trojklaným nervem a vyvolávat tedy jeho dráždění. Bylo by to také zjevné na MRI, která jak chápu byla provedena až po vzniku obtíží. Na druhou stranu by nádor mohl vytlačit některou z okolních cév do přímého kontaktu s trojklaným nervem a vyvolávat tak záchvatovité bolesti. Taková bolest má často spoušťovou oblast (např. při dotyku určitého místa na tváři ji vyvoláte). Jiným z vysvětlení je dráždění lícního nervu - ten je v kontaktu s vestibulárním schwannomem vždy. Bolesti původu z lícního nervu tzv. neuralgie jsou naprosto raritní záležitostí. Je třeba také zvážit možnost jiných typů nádoru než je vestibulární schwannom. Především těch, které jsou bolestí častěji provázeny. Stejně tak za klíčové považuji vyloučení zcela jiné příčiny bolestí v obličeji (zubní, ušní, z dutin apodobně).


nádor nebo cysta???

(jarka, 6. 6. 2012 9:36)

Dobrý den,je možné,že neurinom na MR si může lékař splést se zánětem nebo s cystou???A kolik MR jste absolvovali do operace???Jen tu jednu,která vedla k diagnoze???Provádí se jako součást vyšetření i lumb. punkce s vyšetřením likvoru??? Děkuji za odpovědi

Re: nádor nebo cysta???

(Jakub , 7. 6. 2012 12:30)

Ahoj Jarko, nejsem lékař, ale magnetickou rezonanci jsem před operací absolvoval jednu a myslím, že snad ani žádná další třeba nebyla.. Také žádnou lumbální punkci nebylo třeba dělat. Vestibulární schwannom je celkem pevně ohraničený nádor, myslím, že by v takovém případě neměla ani smysl.

Re: nádor nebo cysta???

(Martin, 7. 6. 2012 22:53)

Vážená Jarko,
k Vašemu dotazu lze uvést, že vyšetření MRI není fotografie - výsledkem je zobrazení dějů vznikajících při expozici látek silnému elektromagnetickému poli. Jsme tak schopni vidět prakticky kamkoliv v těle. Toto zobrazení v žádném případě neříká, co přesně se v těle odehrává. Dva zcela odlišné procesy mohou dávat velmi obdobný výsledek - obraz v MRI. Jako příklad uvedu např. obdobný nález při velmi drobném nádoru na sluchově rovnovážném nervu a prosáknutí nervu při jeho pouhém zánětlivém postižení (dokonce i obtíže jsou schodné). Stran cyst může být někdy obtížné odlišit nádorovou cystu (dutina uvnitř nádoru, často na jeho okraji) a tzv. arachnoidální cystu, kdy se v okolí nádoru hromadí mozkomíšní mok. V neposlední řadě je nutné uvést, že existují raritní diagnózy, o kterých lékaři vůbec neví, nebo je ještě nikdy neviděli, dokonce i takové, se kterými se nikdy nesetkali a nebo dokonce nebyli ještě doposud popsány. Sám schwannom je vlastně relativně vzácné onemocnění. I proto je dobré nejasné nebo složité věci konzultovat se specialisty a někdy třeba i na více místech.

nové stránky věnované vestibulárnímu schwannomu

(Amir, 3. 6. 2012 11:21)

Dobrý den,

právě jsme zprovoznili nové stránky pod adresou http://vestibularni-schwannom.nchusti.cz/. Zatím jde o zkušební provoz, na e-mailu tam uvedeném uvítáme podněty i dotazy k tématu i ke vzhledu a obsahu stránek.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36

následující » 

 

 
Valid CSS!