Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskutujte nad tím, co vás zajímá:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Zlobí obličej

(Lenka, 20. 4. 2011 19:48)

Mě brněl jazyk, levou část tváře jsem měla takovou lehce "umrtvenou", nebylo to poznat, cítila jsem to jen já na dotyk, jde to těžko popsat, prostě jsem cítila něco jiného na levé a na pravé tváři. Obojí teď po operaci přestalo. Nádor jsem měla skoro 5cm, takže nejspíš také tlačil na lícní nerv. Ten mám naštěstí po operaci naprosto v pořádku. Byla jsem teď v pořadu ČT Diagnóza, Nádor sluchového nervu, můžete se mrknout :-) Jinak držím palce, držte se, chce to hlavně klid. Na operaci jsem byla když bylo dceři 11 a synovi 31 měsíců, takže jsme na tom hodně podobně.

Re: Re: Zlobí obličej

(Lucka, 22. 4. 2011 15:32)

Díky za reakce, zřejmě je to opravdu vyjímečné. Lenko, ten pořad dělal shodou okolností tatínek mé dlouholeté kamarádky, taky mě už na něj upozornila. Se shlédnutím ještě chvilku počkám, jsem z těch, co se radši nekoukají ani při očkování :-). Mám na Vás ale prosbu. Nejvíc si samozřejmě dělám starosti o děti a chod rodiny. Mohla byste mi na můj mail trejbalova-nj@email.cz poslat kontakt? Až to bude aktuální i u mě, zajímalo by mě, jak se to dá co nejlépe zvládnout a ostatní členy diskuse plenkování asi moc nezajímá. Zdravím všechny. Lucka

Poděkování panu doktorovi Chovancovi

(Sylva, 20. 4. 2011 19:25)

Pane doktore,moc děkuju za včerejší pomoc.Vystartovala jsem po deváté z Ústí,ve čtvrt na jedenáct jsem už vyzvedávala dceru na intru a ve čtvrt na dvanáct jsme seděli na pohotovosti.Byla tam paní doktorka Kratochvílová-milá,úžasná,odsála dceři tekutinu z ucha a v půl druhé jsem "už" lezla do postele.Miška má zánět zvukovodu.Ještě jednou Vám moc děkuju,byla jsem hysterická a zoufalá a vy jste opět nezklamal

děkuji

(Jana, 16. 4. 2011 23:31)

mockrát všem děkuji za odpovědi i povzbuzení..asi budu muset opravdu zajít k lékaři..bojím se,ale zatím pevně věřím,že to snad nebude nic vážného..uvidíme..
všem tady držím palce a hodně štěstí do života!

Vaše obtíže

(Martin, 17. 4. 2011 10:06)

Dobrý den, vaše obtíže si jistě zalsouží pozornost. Jak, Vám již odpověděli ostatní je diagnóza schwannomu vzhledem k oboustranným obtížím málo pravděpodobná. Jelikož Vás zlobí sluch, pískání v uších a závrať, měl by Vás vidět ORL lékař.

potřebuji poradit

(Jana, 14. 4. 2011 11:32)

Dobrý den,chtěla bych se poradit se zde přítomnými ohledně toho,jaké měli příznaky než zjistili tento typ onemocnění. Je mi 29let a před časem jsem začala pocitovat zaléhání uší,které je docela časté. Občas se přidá také pískání v uších a dnes poprvé celodopolední závratě hned od probuzení. Nepřikládala jsem tomu žádný význam,dokud jsem dnes ráno v televizi neviděla pořad diagnoza a neslyšela přiznaky jako závrat a pískání v uších..tak jsem zbystřila a ted nevím,zda můžu mít tento typ nádoru nebo ne..mám horzný strach co mi je,protože mám doma ani ne ročního synka a horzně se bojím,aby to nebylo něco vážného. Prosím poradíte?Děkuji.

Re: potřebuji poradit

(Eva, 14. 4. 2011 13:06)

Dobrý den, při nádoru většinou píská jenom na postižené straně. Závratě mohou být průvodním jevem i jiného problému. Nejlepší bude probrat to s doktorem, abyste se zbytečně netrápila. Úplně nejlepší je k vyloučení nádoru vyšetření na magnetické rezonanci, jenže s tím se dost šetří, protože je drahé. Přeji hodně štěstí

Re: potřebuji poradit

(Pavel, 14. 4. 2011 19:43)

Dobrý den, já bych Vám taky poradil zajít za lékařem...pro ty příznaky může být mnoho různých vysvětlení. Asi nejlépe by to posoudil neurolog, ten Vás už klidně může poslat na MR, nebo řekne jenom nějakou banalitu. Věřím, že to nebude nic vážného a přeji Vám ať je vše v pořádku.

Re: potřebuji poradit

(Markéta, 14. 4. 2011 20:34)

Jani, mně bylo 25 let, když mi nádor neurinom objevili. A v podstatějsem neměla žádné příznaky - jen mě bolela hlava, ale pouze tak zvláštbě za levým uchem - byla to pouze lokální bolesta nezabíral na to např. Ibuprofen. Sluch jsem měla na postiženou stranu téměř 100:, a v uchu mi vůbec nepískalo. Takže k neurologovi mě dohnala pouze ta zvláštní mírná nepřestávající bolest hlavy za uchem. Trvala jsem na tom, že chci udělat aspoň vyšetření CT - už tam se vše odhalilo, pak následovalo vyšetření MR (nádor 27mm), po čtvrt roce jsem měla znova MR (a nádor 31mm). Určitě být vámi bych navštívila Neurologa a zmínila se o CT - ať vás tam pošle.

Re: potřebuji poradit

(Sylva, 15. 4. 2011 18:13)

Já jsem neměla s uchem vůbec problém,ale začala jsem trpět závratí.Pak se mi ve škole rozdvojilo vidění,musel si pro mě manžel přijet do práce,putovala jsem k doktorce,tam už jsem nemohla vydržet,cítila jsem se hrozně unavená a vyčerpaná,až jsem se jí tam rozbrečela,že tyto stavy už mám dlouho,až jsem si sama sobě protivná.Odtud už jsem putovala na pohotovost,vyšetřila mě neuroložka a řekla mi,že se jí můj zdravotní stav nezdá.Vzali mě do nemocnice,udělali punkci a MR a už se vědělo...

brusle a kolo

(Sylva, 11. 4. 2011 20:27)

Tak přátelé,minulý týden jsem vytáhla poprvé od operace brusle a tento kolo.Brusle byl šok.Ne že bych to před operací nějak bezvadně uměla,při jízdě mávám rukama,jako bych měla každou chvíli vzlétnout,ale byla jsem rozklepaná a měla jsem co dělat,abych vyrovnala.Připomělo mi to stav po operaci,kdy jsem šla po chodbě a ono mi to stále zatáčelo doleva:-)).Ale kolo bylo docela vpoho.Tak doufám,že se to srovná...jezdíte taky někdo na bruslích?

Re: brusle a kolo

(Eva, 12. 4. 2011 18:49)

Silvo, já zkoušela kolo a měla jsem trochu problémy s rovnováhou, takže brusle zatím radši zkoušet nebudu... je zajímavé, že mi to po operaci taky zatáčelo doleva :D

Re: brusle a kolo

(Markéta, 13. 4. 2011 22:51)

Já teda jezdím dost na kole, řekla bych, že po operaci jsem toho snad najezdila víc než před ní. Dokonce jsme projeli jižná Čechy, a pak Solnou komoru v Rakousku a celou trasu kolem Bodamského jezera. Strašně mě to tenkrát pooperaci naplňovalo štěstím, že můžu dělat vše jako dřív, a že jsem vlastně zdravá.

návštěva

(Sylva, 11. 4. 2011 20:18)

Jani,kdybyste chtěla,jedu 26.4. na kontrolu do Motola k panu doktorovi Boučkovi a mohu se za maminkou zastavit,aby měla motivaci a podporu.Sice už bude po,ale třeba by ji potěšilo vidět na mě,že bude zas dobře:-)

Re: návštěva

(Jana.s, 12. 4. 2011 21:48)

Sylvo moc díky za nabídku, mamku by to určitě potěšilo, ale jde až za měsíc, resp. 18.5.

Re: Re: návštěva

(Sylva, 13. 4. 2011 19:05)

Aháá,no já mám kontrolu první týden v červnu u pana profesora Zvěřiny,ale to už bude maminka doma.Uvidíme,jezdím tam teď často i kvůli Baze.

oprava chyba

(Sylva, 11. 4. 2011 20:29)

Promiňte,připomNělo-au,toto bolí

moje mamka a já :)

(Jana.s, 8. 4. 2011 0:05)

Zdravím a děkuji za tyto stránky, dnes jsem byla s mamkou u pana profesora Betka, operovat ji budou 18.5.2011 Přečtení zkušeností mě nakoplo pozitivní energií, že to bude dobrý, musí být. Mamka má nález asi 2x2 cm a tlačí ji to na mozkový kmen. Pan profesor říkal, že na levé ucho už neuslyší, ale to zvládne.
Chtěla bych se zeptat na oholení hlavy.. já vím, že je to v porovnání se vším prkotina, ale myslím, že to musí být taky šok.. je lepší udělat to doma s tím, že to mamka lépe přijme nebo třeba až ten den před operací ? Mamce je 55 let. Co bolest po operaci ? Mamka má i problémy se zádama a dlouholeté bolesti, málo spí, nevydrží dlouho ležet, toho se trochu obávám, aby to tam zvládla jak fyzicky tak psychicky. Omlouvám se za zmatenost příspěvku, ale jsem po dnešním dnu vynervovana :) Co vám nejvíc pomohlo v těžkých chvílích ? Chci mamce udělat takovou koláž fotek rodiny, aby to měla u sebe a věděla, že bojuje za sebe i za nás. Moc děkuju za vaše zkušenosti.

Re: moje mamka a já :)

(Honza, 8. 4. 2011 12:56)

Dobrý den, s tou hlavou..mě sice operovali Na Homolce, ale vyholili mi tam jenom kousek za uchem, v místě kudy vede jizva. Z příspěvků tady to vypadá, že v Motole, vždy hlavu vyholí. Nicméně se můžete lékařů zeptat, zda by u Vaší maminky neudělali výjimku. Ale jak jste psala, v porovnání se zbytkem je to prkotina.

Re: moje mamka a já :)

(Sylva, 8. 4. 2011 17:58)

Mě operovali také v Motole.Z dlouhých vlasů jsem šla do hola,to bylo podmínkou a upřímně řečeno si ani nedokážu představit,že bych je měla.Nádor jsem měla jednou tak velký,už jsem se tu zmiňovala,že má operace trvala skoro 16 hodin,také mě tlačil na mozkový kmen,ale je fakt,že jsem podstatně mladší,takže jsem se z toho oklepala dost rychle.
Vlasy mi oholil manžel před nástupem sám,tam by maminku poslali ještě k holiči,škoda peněz.Nakoupila jsem si krásné šátky a šlo to krásně zamaskovat.A nezapomeňte,že se hlava po operaci nesmí mýt 14 dní do vyndání stehů,a pak opatrně.Proto kvůli hygieně je to lepší.A teď mi krásně zhoustly a už zase rostou.A to je to nejmenší.Bolesti rozhodně mít nebude,protože ji budou dávat tišící léky.Nemá se VŮBEC čeho bát,protože od profesorů,přes lékaře až po ošetřovatelky je tam ten nejlepší personál,se kterým jsem se setkala a oni ji nenechají trpět.Nebojte


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36

následující » 

 

 
Valid CSS!