Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskutujte nad tím, co vás zajímá:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: moje mamka a já :)

(Markéta, 8. 4. 2011 23:16)

Jani, ještě dodatek, já měla nádor před čtyřmi lety, také operovaný v Motole. Jsem sice o dost mladší než maminka, ale nádor byl 31mm - takže za to větší a také mi tlačil na mozkový kmen. To tento nádor zřejmě u většiny pacientů tak tlačí. Jestli máte odvahu, koukněte na pořad Diagnoza na České televizi o neurinomu = schwanomu - vše je na www.ceskatelevize.cz. Některé záběry jsou trošklu pro silnějí povahu, ale mluví tam paní, která měla nádor 5cm a vypadá skvěle a normálně funguje - to mamince taky určitě pomůže.

Re: moje mamka a já :)

(Lenka, 9. 4. 2011 21:31)

Já jsem byla také operována na Homolce, vyholena jen část za uchem kde vede jizva, holil osobně pan doktor až na sále :-) Byla jsem smířená s tím, že mi oholí celou hlavu, o to víc jsem byla mile překvapená po probuzení. Jinak kdo viděl nebo se podívá na pořad Diagnóza věnovaný našemu onemocnění (http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095946610-diagnoza/210-nador-sluchoveho-nervu/), ta paní co tam trochu povídá jsem byla já :-) Je tam vidět i můj 3D obraz s nádorem uvnitř hlavy, těch skoro 5cm. Kromě hluchoty na levé straně (před operací jsem slyšela už jen na 20%) v podstatě bez následků, operace trvala 6 hodin. Nijak zvlášť jsem to neřešila a dobře to dopadlo. Je dobré pokusit se na to nemyslet a dobu před operací si užít aby to rychle uteklo. Já se nakonec i těšila, chtěla jsem to mít už za sebou, doma na mě čekaly 2 malé děti. Držím palce!

Homolka x Motol - vlasy?

(Markéta, 8. 4. 2011 23:09)

V Motole zpravidla holí celou hlavu, možná vyjímečně jen kus za uchem, ale už tenkrát mi prof. Betka říkal, že jsou raději, když nají celé vlasy pryč. Je pravda, že Na Homolce holí asi jen tu část za uchem - ostatně je to vidět i v pořadu Diagnoza, který byl vysílán - bylo to z nemocnice Na Homolce. Vse je na webu České televize.

moje mamka a já

(Anna, 8. 4. 2011 20:51)

Mohu vše potvrdit. Měla jsem nádor 10 cm,přijela do Motola s krátkymi vlasy a tam mě ještě sestřička dohladila mašinkou před operací. Hvězdý tým/profesor Betka,profesor Zvěřina a as.Chovanec/ hned tak nikde nenajdete. Personál skvělý.Mohu to posoudit,prošla jsem několik nemocnic,ale tak skvělý lidi,jsem snad nikde nepotkala. A bolest,to si ani nepamatuji,protože hnedle žádná nebyla. Mě operovali 9.hod.a je mi 53 let. Držím pěstičky a přejí moc a moc zdravíčka. Operace má proběhla v roce 2009 říjen. Ted čelím manželovým infarktem,je mu 57 a v úterý jde na baypas.

moje mamka a já

(Anna, 8. 4. 2011 20:50)

Mohu vše potvrdit. Měla jsem nádor 10 cm,přijela do Motola s krátkymi vlasy a tam mě ještě sestřička dohladila mašinkou před operací. Hvězdý tým/profesor Betka,profesor Zvěřina a as.Chovanec/ hned tak nikde nenajdete. Personál skvělý.Mohu to posoudit,prošla jsem několik nemocnic,ale tak skvělý lidi,jsem snad nikde nepotkala. A bolest,to si ani nepamatuji,protože hnedle žádná nebyla. Mě operovali 9.hod.a je mi 53 let. Držím pěstičky a přejí moc a moc zdravíčka. Operace má proběhla v roce 2009 říjen. Ted čelím manželovým infarktem,je mu 57 a v úterý jde na baypas.

jeste jednou ..

(Jana.s, 8. 4. 2011 1:28)

Tak jsem docetla diskuzi 2010/11 a posbírala ještě nějaké postřehy. Co mě ještě děsí je, že má mamka ten útvar natlačený na mozkovém kmenu.. to asi není u každého že ?
Psala jsem pár pozitivních zpráv získaných tady v diskuzi, stránky ji asi raději neukážu, nechci aby se náhodou podívala jak vypadá operace a jizvy, zbytečně by jí to vyděsilo (já koukla na začátek a vypnula). Ona počítá s tím, že po operaci to nebude hezké, to zas jo. Připravím ji alespoň na rozměr té jizvy co jsem viděla na obrázcích.

Zvědavá :-)

(Markéta, 4. 4. 2011 23:49)

Taky pořád čekám, až tu někdo pořádně napíše, co vše je konkrétně slyšet (šepot, mobil, když budu ležet na zdravém uchu - zda je slyšet TV, co je slyšet se zacpaným zdravým uchem atd. atd.). Díky.

Re: Zvědavá :-)

(Sylva, 5. 4. 2011 17:52)

Markét,to já zatím nevím.Není zde někdo,kdo ji má a kdo už má větší zkušenosti.Jinak jsem se spletla v datu,jdu až v květnu

Re: Re: Zvědavá :-)

(Markéta, 7. 4. 2011 22:20)

Aha, aha, já právě myslela, že už máte komplet Baha. tak uvidíme. No já dnes prošvihla Diagnozu na ČT, musím to někde najít na webu.

sluchadlo Baha

(Anna, 7. 4. 2011 7:05)

Včera jsem si přivezla na zkoušku sluchadlo Baha.Zatím moc nevím,ale co jsem vyzkoušela,tak mám dost smíšené pocity.Když máte Baha připnuté,nemuže se nosit čepice,ani kapuca.Vlasy,také dělají trochu problém,píská to.Měla jsem to při cestě domů v autobusu.Zatím opravdu nevím.telefon s tím neuslyším.jedná se nejvíce o hluk okolo. Tak dnes jdu do šumu testovat. Má nškdo jiné zkušenosti a poznatky? Děkuji

Re: sluchadlo Baha

(Jakub, 7. 4. 2011 10:41)

Mně to první den taky někdy záhadné pískalo, i když by to nemělo. Zjistil jsem ale, že to je tím, že se mně o to občas dotky brýle a možná mé husté vlasy.. Zkusil jsem tedy asi o 2 cm zkrátit ten pásek a na tom místě, na kterým jsem měl samotnou BAHU, jsem si taky vždycky odhrnul víc vlasy, aby se ten plast co nejvíce dotýkal kůže a nikoliv vlasů a myslím, že se to zlepšilo.. Pociťoval jsem to ale hlavně doma.. když jsem s tím šel třeba do restaurace nebo do metra, tak už jsem slyšel hlavně ty chtěné zvuky.. Dobré je taky testovat ty různé módy, které tam jsou. Ten co zvýrazňuje výšky byl k nezaplacení ve spoečnosti mnoha lidí.. a při správném nasměrování jsem byl schopen v hospodě slyšet přtelé i 4m daleko :))

Re: sluchadlo Baha

(Sylva, 7. 4. 2011 17:29)

Aničko,když pak už máte BAHu natvrdo v kosti-to je nesrovnatelný efekt.A pískalo mi to taky,ne kvůli vlasům,ty ještě pořádně nemám,ale dávala jsem to moc blízko k uchu a ono to mělo echo

BAHA

(Sylva, 4. 4. 2011 19:17)

Tak můj den "D" příjde 9.4.Jedu si pro BAHu-juchůůů

Baha

(Anna, 1. 4. 2011 9:42)

Dobrý den paní Sylvo, zajímalo by mě,jak se Vám žije se sluchadlem Baha. Dlouho jste se neozvala. Já jedu 6.4.k panu Dr.Černému. Přejí hodně zdravíčka. A děkuji za odpověd

Re: Baha

(Eva, 2. 4. 2011 14:00)

Procesor člověk dostane až asi 2 měsíce od implantace. Mně by Sylvo zajímalo, jak dlouho jste byla na neschopence. Už se mi to taky pomalu blíží. Zdravím

Re: Re: Baha

(Sylva, 2. 4. 2011 18:30)

Tak holky,asi takhle.Na neschopence jsem nebyla vůbec.Měli jsme jarní prázdniny a musím říct,že jsem ani potom žádnou nepotřebovala.Za uchem vůůbec nic nebolí,jen jsem měla zase takový ten pud sebezáchovy,aby mě nikdo do toho nebouchnul.V pátek jsem byla zase na kontrole a pan doktor Bouček řekl,že už se můžu objednat pro sluchadlo a na nastavení.Ale prý to vychází až na začátek června:-(Sem se těšila,že to bude dřív.Jo,a slyším,když se dotýkám šroubu,nebo když šoupu hlavu o polštář-pecka!!

Baha

(Eva, 3. 4. 2011 19:30)

Díky za informace, tak doufám, že týden mi bude taky stačit. A na sluchadlo se už taky těším, i když je jasné, že dokonalý sluch to už nikdy nebude. Zdravím

Lenka - TV pořad Diagnóza

(Eliška, 28. 3. 2011 11:43)

Prosím o informaci, ve Vašem příspěvku je napsáno, že 29.3. bude na ČT pořad Diagnóza věnovaný operaci schwanomu, ale nic takového jsem v televizním programu nenašla. Není v programu nějaká změna, aby mi to neuteklo? Děkuji.

Re: Lenka - TV pořad Diagnóza

(Lenka, 28. 3. 2011 14:26)

Také jsem to právě zjistila, zřejmě nestihli pořad sestříhat, takže změna. Pořad se nově vysílá 7.4.2011, ČT2 15:10, název dílu Nádor sluchového nervu. I nadále platí, že díl bude po odvysílání v TV ke shlédnutí na internetu, na stránkách pořadu Diagnóza.

Re: Re: Lenka - TV pořad Diagnóza

(Markéta, 29. 3. 2011 22:58)

Díky, taky jsem hledala v programu a čekala. :-) Jsem zvědavá, kdo tam bude zystupovat pacienty. Většinou to tak v Diagnoze bývalo.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28

následující » 

 

 
Valid CSS!