Jdi na obsah Jdi na menu
 


Foto jizvy po operaci VS

Jirka Macek

Asi tak v únoru jsem si rozbil mobilní telefon, tak jsem si musel koupit jiný. Koupil jsem si hned lepší se sluchátky. Když jsem je později zkoušel, zjistil jsem, že levé sluchátko nefunguje. Po otočení sluchátek jsem stále na levou stranu neslyšel.

Tuto skutečnost jsem sdělil obvodnímu lékaři a ten mě po zběžném vyšetření poslal na ORL do Litoměřic. Při audiometrii byl zjištěn pokles sluchu v levém uchu. Dostal jsem recept na léky a byl pozván na kontrolu za 14 dní. Při této kontrole nebyla zjištěna změna, tak jsem byl pozván na další kontrolu za 14 dní. Když jsem při další kontrole uvedl, že občas ztratím rovnováhu, byl jsem poslán na CT mozku.

Toto CT 6. května 2008 ukázalo na vestibulární schwannom o velikosti 3,3 cm. S těmito výsledky jsem byl poslán na ORL FN Motol přímo k profesoru Zvěřinovi. Ten objednal MR a domluvil nástup k hospitalizaci.

Dne 7. července jsem nastoupil na kliniku ORL FNM a 9. července 2008 podstoupil operaci onoho vestibulárního schwannomu.

Operace trvala 12,5 hodiny a vynikající tým profesorů Zvěřiny a Betky  odoperovali nádor o velikosti asi tak 5 cm v průměru.

Po dni na ARO a následně pár dnech na JIP ORL jsem byl propuštěn na volnější oddělení a po několika vyšetřeních domů.

Před operací jsem bez uvědomění občas ztratil rovnováhu, ztratil užitečný sluch vlevo s příměsí tinitu. Po operaci neslyším na levé ucho, tinitus se změnil, ale stále ho skoro nevnímám. Mám jen mírně omezenou hybnost mimiky levého oka a levého koutku úst. Operací se taky omezila funkce levé hlasivky, což má za následek chraptění a horší polykání tekutin. Dále mám obtíže s rovnováhou a zaměřováním zraku levého oka. Vše se ale pomalu vrací do normálu.
 
 

 

 
Valid CSS!